Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски информира дека Службите за зимско одржување се на терен и распрскуваат течност против
подмрзнување на коловозот во Куманово.

– Екипите на ЈП “Чистота и зеленило” се распоредени во централното градско подрачје, се прска со средство против подмрзнување на фреквентните пешачки зони, вели Димитриевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.