Универзитетскиот професор Самоил Малчески на социјалните мрежи објави статус во кој вели дека снаа за брат на обвинителката Вилма Русковска, од пред некој месец е вработена во МНАФ, со плата од околу 2000 евра!

Дали тоа е причината што Русковска ја опструира истрагата за рекет од преку 20 милиони евра?, прашува Малчески.

Јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Рускоска неодамна изјави дека е голема чест што е предложена од страна на премиерот, да го води новото Јавното обвинителство за организиран криминал и висока корупција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.