Граѓаните ќе можат да  плаќаат сметки во Пошта напролет..

Од Пошта уверуваат дека до крајот на оваа година и официјално ќе го потпишат договорот со Халк банка, а таа потоа ќе има рок од 2 месеци да се поврзе со системот на Пошта.

„Договорот е во финална фаза, постојат некои детали кои ги договараме и истиот ќе биде потпишан до крајот на оваа година. Обврска на банката е најдоцна за два месеци да започне по што очекувањата се дека на први март следната година граѓаните ќе можат да плаќаат во филијалите на Пошта.“- Македонска Пошта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.