Сè уште актуелниот поглавар на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи вчера во своето обраќање имаше скандалозна изјава за судијката која ја донела одлуката Бузаку да биде нов поглавар, пренесе ТВ21.

Слушнав дека таму имала проблеми со здравјето. Ама не го жалам, таквите нека починат што побрзо, рече Реџепи по што доби и поддршка во вид на аплауз од тие што беа до него.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.