Веста на денот, месецот, годината, вели Богдан Илиевски за изјавата на советникот на Зоран Заев Марјан Забрчанец, кој денеска соопшти: „ПАРИТЕ КАЈ ГРАЃАНИТЕ – ИСПОЛНЕТО!“

Слушате ли луѓе? Слушаш ли, народе? Парите се назад кај граѓаните! Кај вас! УРА, УРА, УРА!

 

Сега останува само да ги побарате каде се, поточно. Проверете по фиоки, зад шифоњери, во плафон (ако имате спуштен гипс-картон или хантер даглас), во шупа, под седиште во кола…

 

Но, владата проговори: кај вас се парите!!!, коментира Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.