Следните три рочишта за случајот „Титаник” во Кривичниот суд Скопје, нема да се одржат заради изолација на дел од обвинетите.

„Ја информираме јавноста дека расправите насрочени за 05, 09 и 12 април 2021 година, се одлагаат заради изолација на дел од обвинетите. Следната расправа е насрочена за 14 април“, соопштија од Основниот кривичен суд Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.