Судијата Огнен Ставрев инсистира по секоја цена да се одржи денешното рочиште во случајот ТНТ. И покрај забелешката на бранителите дека сите во судницата се во опасност поради тоа што обвинетиот Миле Јанакиески има решение за изолација поради контакт со заразено лице, Ставрев одлучи рочиште да се одржи.

Расправа ќе се одржи без разлика дали некој од нас ќе биде фатен од короната или – предочи Ставрев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.