Поранешната висока функционерка на СДСМ и поранешна пратеничка направи список на неисполнетите ветувања на Заев и СДСМ. Листата е отворена и секој може да допише, зашто предолг е списокот на разочарувања.

Никола Груевски ќе одговара ❌

Ќе бидат казнети сите инволвирани во криминал и корупција ❌

Ревизија и справување со Скопје 2014 ❌
Бројчаник на тиумфална капија ❌

Гасификација❌

Справување со загадувањето ❌

Правда и еднакво општество за сите ❌

Подобро образование❌

Подобро здравство ❌

НАТО ✅

Санирање на состојбите во Охрид (УНЕСКО) ❌

Оптимизирана поефтина поефикасна и департизирана администрација ❌

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.