Денес (27.05.2020) во 12:15 часот, пред Централен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев, ќе се одржи прес конференција за медиуми.

На прес-конференцијата ќе се обрати Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Неговото обраќање можете да го следите во живо на следниов линк:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.