Денес (22.05.2020) во 12:30 часот, пред Централен штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи прес конференција за медиуми.

На неа до граѓаните ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.