Како што најави, во 13 часот од просториите на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, прес конференција ќе одржи лидерот на  ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.