Денес во 18:00 часот, во Паркот во општина Ѓорче Петров ќе продолжи кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“.

На самиот настан ќе присуствува и ќе има свое обраќање пред граѓаните, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Неговото обраќање можете да го следите во живо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.