Во тек е сесијата во живо на претсетседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој на Фејсбук одговара на прашањата на граѓаните.

Во продолжение може да го проследите во живо:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.