Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во 18:30 часот ќе ја посети општина Бутел.

Тој ќе оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив ќе ја претстави програмата со која ВМРО-ДПМНЕ настапува на претстојните избори.

Настанот ќе се емитува во живо на Фејсбук страницата на Мицкоски

Средба со жителите на Бутел, 03.07.2020

Средба со жителите на Бутел, 03.07.2020

Gepostet von Hristijan Mickoski am Freitag, 3. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.