Во моментов во Собранието на РМ во тек е јавната расправа за законот за Јавно обвинителство.

На следниов линк следете ја во живо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.