Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе оствари посета на Пештани и Вевчани.

Во 13:00 часот Мицкоски заедно со кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков ќе дадат изјава за медиуми, локација – населено место Пештани, информираат од партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.