Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“, се вклучува во живо од студиотот на Радио Каподистри. Гајсер најави дека денес ќе изнесе нови факти за случајот кој ја здрма Македонија, со тоа и нови снимки.

Следете го во живо тука.

Гајсер во три продолженија , во онлајн изданието на „Ла Верита“, објави видео и аудио снимки за рекет од 1,5 милиони евра, кои за пуштање од домашен притвор наводно ги платил бизнизменот Орце Камчев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.