Вечерва на Алфа телевизија ќе гостува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Вечерва точно на полноќ започнува изборниот молк пред претседателските избори.

Следете во живо на следниов линк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.