Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во емисијата „Јади бурек“ со Јанко Илковски на ТВ Сонце говори за последните случувања во Македонија.

Целото интервју следете го на овој линк.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.