Пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во 11 часот ќе се одржи прес конференција за медиуми.

На истата ќе се обрати Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Согласно препораките за заштита од корона вирусот, од партијата информираат дека прес конференцијата ќе се емитува и на официјалната фејсбук страна на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.