Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во вестите на ТВ Алфа ќе зборува од Загреб, каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија заедно со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе остварат повеќе билатерални средби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.