Прес-конференција на претседателката Гордана Сиљановска Давкова, претседателот на Црна Гора Јаков Милатовиќ и претседателот на Албанија Бајрам Бегај, во рамки на Самитот на шефови на држави и влади на учесниците во Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ).Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.