Денеска (16.06.2024) во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1) во 18:00 часот се одржа седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, а во 19:00 часот се одржува седница на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

По завршување на седниците предвидено е во 20:00 часот пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1) изјава за медиуми да даде Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Неговата изјава можете да ја следите во живо на линкот во продолжениеRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.