Излезноста во Дебар е 17,19 отсто до 13 часот, соопшти Државната изборна комисија, додавајќи дека ова се податоци од 49,49 проценти од избирачките местa

До 13 часот поднесени се осум приговори за заштитана личното избирачко место и сите тие се прифатни. На 27 избирачки места право на глас имаат вкупно 19.211 гласачи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.