Tотално фијаско доживеа денеска маршот на СДСМ, Заев и власта не успеаја и покрај сите притисоци и уцени. Низ улиците на Скопје можеше да се види слаба посетеност.

Ова е доказ дека Заев ја губи поддршката, Скопје не излезе за Заев. Нервоза владееше и меѓу раководството за сликата која ја затекнаа, а разочараните лица меѓу марширачите се само уште еден доказ дека СДСМ и Заев ја губат довербата на граѓаните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.