Скопје синоќа излезе на улица! Кажа СТОП за Луј Витон обвинителство, кажа крај на политизирано судство! Народот го поддржа протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Граѓаните масовно излегоа против неправдте кои и ги донесе Зоран Заев на Македонија

Снимка од синоќешниот протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ

Gepostet von Republika Nedelnik am Mittwoch, 26. Februar 2020

Граѓански протест, 25.02.2020

Огромна благодарност до народот кој излезе масовно, излезе во огромен број и даде црвен картон на неправдите, громогласно НЕ на "трас-трас" политиките на Заев. Македонците ја сакаат слободата и ова е доказ дека за неправдите Заев е виновен. Има разлика и не сме исти. Ова за нив е борба за спас на мафијата, за нас е борба за спас на Македонија.Заев готов си!#ОбноватаДоаѓа

Gepostet von Hristijan Mickoski am Dienstag, 25. Februar 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.