За некого седење дома, за друг луда забава. Вака изгледа полицискиот час во земјава. На твитер се појави видео на кое се гледа млади како прават склекови на сред улица, маршираат, играат брканица… Полицијата не знае што се случува, барем не во одредени населени места. Или можеби Наке е крив?!

Се потрудив овие неколку дена додека трае пол. час да направам видео (погледнете до крај) и да покажам каква е реалната слика во некои населени места.
Ви го зезнаа цел пол. час.
Брканици, криенки, палење огин, не носење маски.
ЗАШТО ЗАТВАРАЊЕ,ДА ДЕМОНСТРИРАТЕ НЕСПОСОБНОСТ? – стои во објавата на твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.