Македонец фрла американски банкноти во оган, притоа благословувајќи ја Америка. На твитер се појави видео на кое се гледа како Македонец со пура в рака фрла пари и извикува – само со долари, да се загреам малку ми треба.

Според коментарите на социјалните мрежи, се работи за македонски бизнисмен, но тоа не е потврдено. Подолу се коментира и дека станува збор за тешко кривично дело.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.