Нов скандал во Центарот за јавно здравје на Велес, објави „Свест.мк“.

В.Д. директорката на Центарот за јавно здравје Велес Анастасија Иванова, малтретира вработена во Центарот.

Имено, директорката, која патем има ингеренции од Велес до Гевгелија, како што се слуша од аудио снимката, на вработената и се обраќа со зборовите „Не ме почитуваш гуско една…. тужи ме колку сакаш, кој ќе ти биде сведок? …. ќе ти тропне на вратата, ѓубре едно“!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.