На Фејсбук страницата Асоцијација на специјализнати и млади лекари се појави фотографија на која на работното место доктори за медицина во О.Е. Интерно одделение се примени лица кои воопшто ги немало на ранг листата, објави Скопје1.

„Властите, ЛКМ и ЗЛС молчат, ние не!
Каков е овој скандал и неправда!
Првата слика е ранг листата а втората примени кандидати, срамота!
Бараме одговорност за овој фашизам“, стои во објавата на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.