Бисера Костадинова Стојчевска ќе биде новата министерка за култура, тврдат извори извори од ИО на СДСМ.Според информациите до кои дојде Република пратеничката која до Собрание пристигна со амбулантно возило во скафандер и позитивна влезе во пратеничката зграда, ќе ја наследи актуелната министерка Ирена Стефоска.

Костадинова Стојчевска е професорка по англиски јазик. 35-годишната актуелна пратеничка предавала на Педагошки факултет Битола.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.