Во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела денеска се одржува прес конференција Специјалната обвинителка Катица Јанева. Таа сама застана зад говорницата. Ниту еден од обвинителите од СЈО не застанаа зад неа.

Јанева минатиот понеделник си даде оставка, па следниот ден замина на боледување, кога беше недостапна за јавноста, а сега реши да се обрати пред новинарите.

Таа се поврзува со случајот „Рекет“ поради што и беше одземен телефонот и даден на вештачење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.