Пожарот во модуларната болница во Тетово е изгаснат. меѓутоа целосно е изгорена модуларната болница

Неофицијално има околу 30 жртви, меѓу нив има и пациенти и персонал. Пожарот избувнал околу 21 часот и веднаш биле пратени противпожарните екипи и полицијата за да се локализира пожарот.

Се чека да се изврши увид и да биде објавена официјалната бројка на жртви.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.