Сите држави вакцинираат 💉, само кај нас властите 2 дена симулираат вакцинирање.
Симулираат!!! Планирале они, замислете!!! Симулираат вакцинирање!!!
Додека вие викендов симулирате наместо да вакцинирате, ќе имаме над 3.000 нови заболени за цел викенд. Може да планираат луѓе што имаат план и памет, а не криминалци што им се важни само милионите 💶💶💶
Фатете се за работа, не туку глумете по телевизии дека кој знае што правите денес во СЦБТ.
Кловнови сте од прв до последен 🤡🤡🤡Кловнови со милиони 💶

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Асровски ја коментира состојбата во земјава. Додека цел свет се вакцинира, ние вежбаме вакцинирање.

Сите држави вакцинираат 💉, само кај нас властите 2 дена симулираат вакцинирање.
Симулираат!!! Планирале они,…

Posted by Dimsa Arsovski on Saturday, 3 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.