Синот на Катица Јанева, Лазар Јанев, бил со Јанева кога дошла полицијата да ја упаси, се гледа од видеоснимката објавена од А1он.

Јанев работеше во телевизијата на Бојан Јовановски како маркетинг директор, а со мајка си беше и на одмор во Грција по избувнувањето на аферата „Рекет“. Неговото име се спомнува во аферата од самиот почеток, но тој не е ниту сведок ниту осмничен во случајот.


Видео ТУКА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.