Синдикатот на Клинички центар бара насамо средба со Заев.

– Во врска со таа средба, премиерот на изненадување на Синдикатот на Клинички центар изјави дека на таа средба ќе разговара со Синдикатите. Средбата ја инцираше и бараше Синдикатот на Клинички центар. Сметаме дека на така организирана средба, поради евентуални различни ставови и барања, постои потенцијална можност за непотребни конфликти на претставниците на двата синдикати на тој состанок. Поради тоа и поради актуелната состојба, Синдикатот на Клинички центар е на став дека на оваа средба треба самостојно да преговара со премиерот Заев, соопшти Синдикатот на Клинички.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.