Попладнето го поминавме во Центар.

Денес е 4-ти Јули, Ден на борецот!

Татко ми бил борец и се борел против фашистичкиот окупатор. Сите ние имаме завет да го чуваме тоа што сме го наследиле и да го предадеме на поколенијата.

Сега е време на нас, народот, да се бориме! Како? Со зборот!

Американците велат God bless America, јас велам Бог да ја благослови Македонија!, пишува во својата Фејсбук објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 проф.д-р Гордана Силјановска Давкова.

Попладнето го поминавме во Центар.Денес е 4-ти Јули, Ден на борецот! Татко ми бил борец и се борел против…

Gepostet von Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова am Samstag, 4. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.