Со смиреност и директност, по втор пат, носителката во ИЕ1, од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и коалицијата „За Обнова на Македонија“, Гордана Силјановска – Давкова буквално му ја затвори устата на новинарот Саше Политико.

Самопрогласениот новинар на препознатливиот за него, дрзок и безобразин, начин на комуникација тој се обиде да ја дискредитира Рашела Мизрахи. На тоа професорката му одговори:

Вие почнувате со квалификација во присуство на госпоѓа Мизрахи, тоа е не само шовинизам машки туку и примитивизам!, му порача  професорката Силјановска.

Саше Поликлинико

Шовинисти! Дно!Саше Поликлинико е олицетворение на Зоран Заев!

Gepostet von Луда Комуњара am Mittwoch, 1. Juli 2020

Минатата недела додека професорката Силјановска Давкова даваше изјава во Градскиот парк во Скопје новинарот Саше Ивановски се обиде да ја испровоцира и декридибилитира професорката, која на секое прашање му возврати со аргументи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.