Тие како да ја заборавиле химната. Тие наместо за право и правдина зборуваат само за политиката и дека немаме друг излез и дека ова морало да се направи, зошто инаку немало ни ЕУ ни НАТО. Меѓутоа, ЕУ и НАТО, дури и да почнете преговори, дури и да влезете во нив, апсолутно не носат со себе ниту демократија, ниту економски развој, ниту европски политики, потенцираше Гордана Силјановска Давкова на денешниот митинг во Валандово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.