Пораншниот функционер на СДСМ, Ивор Мицковски, ја коментира изјавата на Стево Пендаровски: „Ставам јавна кладба дека ако добие Силјановска, Груевски за помалку од две недели ќе се врати во државата“.

 Се утепа од кладење човеков, каков ли е овој очај.
Слушај, супер, нека го врати, вие очигледно не сте способни да го вратите, коментира Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.