Професорката Гордана Силјановска преку Твивер ја нагласи потребата за право и правда во Македонија и дека мора да се најче начин за „ ветинг“ на уставните судии.

Мислам дека насушна потреба за право и правда во Македонија е да се најде формула за „ ветинг“ на уставните судии. Туку, кого ќе „ветираме„? Имаме ли ние Уставен суд?, напиша Силјановска на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.