Со академик проф. д-р. Катица Ќулавкова денес разговаравме за предизвиците и последиците врз македонската култура, јазик и идентитет во контекст на имплементација на Преспанскиот договор. Таа е еден од ретките академици што застанаа во одбраната на нашето име и идентитет,

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.