Претседателот за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова вечерва во дебата на МТВ истакна дека таа ќе се фокусира на свите тези и програма.

Единствената филозофија европска и демократска е владеење на право и првда, европски стандарди.
Ќе се обидам да одговорам на дилемите на оние кои не излегоа да гласаат од различни причини. Да ги убидам дека јас ќе бидам претседателката која низ женска призма ќе се обиде да ги реши проблемите на оваа држава. Ќе се обидам да ги убедеам дека за право и правда никогаш нема да преговарам туку само ќе спровдувам. Ќе си останам своја, истакна вечерва во претседателската дебата Силјановска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.