Моето прво обраќање во Собранието на Македонија ќе биде на тема екологија, порача Гордана Силјановска Давкова, претседателски кандидат поддржан од ВМРО ДПМНЕ и коалцијата.

Воопшто не ми е интересира што ќе прават партиите, бидејќи тие ги водат министерствата. Јас кажувам, го напишав тоа и во мојата програма, дека покрај школата за млади лидери, ние треба да формираме секаде школи за еколошка свест и еколошка заштита. Првото обраќање во Парламентот нема да ми биде пред Нова година, за да им честитам на граѓаните, туку ќе биде посветено за правото на живот, заканата и еколошката катастофа по Македонија, изјави Силјановска Давкова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.