Веќе и не знам колку години изминаа, ама не ми се верува дека ова што го гледам и слушам од некои домаќини и „вратари” на бриселската ЕУ порта, навистина се случува. Ова го напиша Гордана Силјановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ, која беше кандидат за претседател.

Македонија била и треба да биде дел од Европа!, напиша на „Твитер“, професорката по повод одлуката за почеток на преговорите со Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.