Гордана Силјановска Давкова во знак на критика откако грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска пред македонската влада во Скопје беше пречекан без вообичаениот протокол при дочек на државници ја објави македонската химна на Твитер.

Објаснувањето од владата беше дека отстапувањето од протоколот било заради доцнењето на авионот со кој пристигна грчкиот премиер.

Интонирање на македонската химна пред почесна гарда немаше, па премиерот Зоран Заев направи селфи пред Владата со својот колега.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.