Ѓорче Петров, Гази Баба, Аеродром се само дел од општините во кои води кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, дознава Република од свои извори. Според она што го имаме како податок од досега пребројаните гласови во Гази Баба, за Силјановска Давкова гласале двојно повеќе граѓани отколку за Стево Пендаровски и СДСМ. Разликата помеѓу Силјановска и кандидатот на СДСМ, е голема и во Куманово како и во Битола. На некои места таа разлика е дури 2.5 према 1.

Наскоро со повеќе и подетални информации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.