Денес во Парк имав „спонтано“ интервју со Саше Ивановски, вели професорката Гордана Силјановска Давкова под видеото на кое е прикажан дел од нејзината изјава за медиумите.

Самопрогласениот новинар на препознатливиот за него дрзок и безобразин начин на комуникација се обиде да ја испровоцира и декридибилитира професорката, која на секое прашање му возврати со аргументи.

Зошто е важно да сме луѓе кои имаат свое достоинство и кредибилитет во животот? Зошто само на тој начин нема да имаме проблем да разговараме со секого и да дадеме одговор на секое прашање. При тоа имајќи го личниот морален интегритет, порача Силјановска Давкова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.