Супер е што се занимаваш со спортски риболов, Никола. Нас не интересира дали имаш легитимација за рекреативен риболов за 2020 година и дали врз основа на тоа имаш извадено дневна дозвола за риболов на соодветната локација?

Ако немаш, тогаш риболовот е криволов!

П.С. Риби не се ловат во фармерки и бела кошула, напиша професорката Гордана Силјановска Давкова на ФБ.

Супер е што се занимаваш со спортски риболов, Никола. Нас не интересира дали имаш легитимација за рекреативен риболов за…

Gepostet von Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова am Samstag, 4. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.