Прашање од парламентарно право: во кој европски парламент, покрај парламентарното обезбедување шетаат вооружени луѓе? Може ли народните избраници слободно да се движат, размислуваат и говорат во милитаризиран амбиент?, праша на својот фесјбук профил професорката Гордана Силјановска Давкова.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.